Mężczyzna i jego perfumy

Facet w każdej sytuacji chce się czuć jak facet. W trakcie codziennej toalety też. Troska o swój wizerunek przestaje być tematem tabu. Mężczyźni zwracają uwagę na jakość i wygląd kosmetyków na ich półce. Ku własnej satysfakcji i uciesze kobiet.

 

Pielęgnacyjne rytuały

Kreator mody, Gianni Versace, twierdził, że perfumy dla mężczyzn to ważne wykończenie elegancji. Nic dziwnego, że panowie coraz większą wagę przywiązują do tego by dobrze pachnieć. Odpowiednio dobrane perfumy męskie powinny być dodatkiem do stroju i to takim, o którym nie można zapominać. To, jaka kompozycja zapachów będzie dla nich odpowiednia, zależy od indywidualnych upodobań, ale i od okazji. Panowie często wybierają orzeźwiające perfumy z nutą cytrusów, ale też i słodkie, w których dominują korzenne, orientalne zapachy.

 

Czy wiecie, że…

Perfumy dla mężczyzn należy, oprócz m. in. własnych upodobań, dobierać do pory roku.

W dłuższe i chłodniejsze wieczory facet na pewno potrzebuje ciepła. A co lepiej ogrzeje niż bogate, eleganckie zapachy przepełnione nutami drewna, cedru, tytoniu i skóry?

Rześkie zapachy z nutami cytrusów, mięty, imbiru, szafranu i jałowca wybierze niejeden mężczyzna latem, by cieszyć się najprzyjemniejszą porą roku.

Natomiast perfumami z nutami drzewno-skórzanymi, jak i lekkimi panowie mogą uczcić rychłe nadejście wiosny.

Romantycy zaś, bez względu na porę roku, mogą wybrać nuty cytrusowo- ziołowe, które przywodzą wspomnienia krajobrazów rozgrzanych słońcem i nawiązują do motywu podróży.

2 Komentarze

  1. Mężczyźni używając zbyt ciężkich perfum latem mogą zepsuć efekt przyjemnej woni, która fantastycznie sprawdza się w chłodniejsze dni. Niektóre kobiety również popełniają te błędy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*